Aktywator do Windows Xp

Aktywator do Windows Xp

Potrzebny ci dobry aktywator do Windows XP ? System oczywiście jest już stare, lecz każdego dnia wiele osób potrzebuje do niego aktywatora. Dlatego warto się podzieli nim, może komuś się przyda.

Minimalne wymagania sprzętowe dla systemu Windows XP Professional obejmują:
  • Procesor Pentium 233 megaherców (MHz) lub szybszy (zalecany procesor 300 MHz)
  • Przynajmniej 64 megabajty (MB) pamięci RAM (zalecane 128 MB)
  • Przynajmniej 1,5 gigabajta (GB) wolnego miejsca na dysku twardym.
  • Stacja dysków CD-ROM lub DVD-ROM.
Wiec jak widać po wymaganiach, system może działać na prawie każdym komputerze. Pozdrawiamy.

Jak działa aktywator do Windows XP ?

Aktywator do Windows Xp

Działanie jest wybitnie proste, po prostu odpalamy program i klikamy opcje “Activate”


Smutne, ale prawdziwe – Windows XP jest martwy od roku, a nadal pozostaje popularniejszy od ósemki

Osobom mającym krótką pamięć warto przypomnieć, że 8 kwietnia 2014 roku zakończyło się wsparcie dla Windowsa XP. W praktyce oznacza to, że użytkownicy stracili możliwość pobierania automatycznych aktualizacji i nie mogli zainstalować na swoich pecetach nowych wersji Microsoft Security Essentials. Microsoft po kilku latach prób ostatecznie postanowił pozbyć się wydanego w 2001 roku systemu operacyjnego i tym samym skłonić użytkowników do przesiadki na najnowszego Windowsa 8.

Czy Microsoftowi udało się osiągnąć zamierzony cel?

Nie do końca. Przynajmniej o tym świadczą najnowsze statystyki opublikowane przez NetMarketShare. Okazuje się, że choć Windows XP jest martwy od roku, to nadal korzysta z niego aż 16,9% użytkowników. Dla porównania, Windows 8 ma zaledwie 14% rynku. Wynik ten jest wyjątkowo kiepski i doskonale obrazuje stosunek większości użytkowników do najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu.

Statystyki nie wyglądają też najlepiej, gdy porówna się je do rezultatów analogicznych badań sprzed roku. Wówczas Windows 8 miał 11,3% rynku, zaś Windows XP aż 27,5% rynku. Jak widać, udziały Windowsa 8 w rynku wzrosły o niecałe trzy procent, podczas gdy rynek XP zmniejszył się o ponad 10%. Proporcja nie została zachowana. Co więcej, ci ludzie nie przesiedli się na Maki, Chrome’y ani Linuksy. Zamiast tego wybrali wydany w 2009 roku system Windows 7.

Warto też zauważyć, że pewna grupa porzuciła Windowsa Vistę oraz inne systemy operacyjne i… też przesiadła się na “siódemkę”. Poprzedni system operacyjny Microsoftu tak spodobał się użytkownikom, że być może podzieli los XP-ka i po ogromnej fali sukcesów stanie się kulą u nogi Microsoftu, z powodu której Microsoft nie będzie mógł promować swoich nowych usług, oprogramowania oraz innych, sprzętowych elementów tworzonego przez siebie ekosystemu. Takich jak telefony z Windows oraz konsole Xbox.


 

5 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *