Klucz do Camtasia Studio

Klucz do Camtasia Studio

Bardzo wiele osób aktualnie korzysta z programu Camtasia Studio, ale wiele z nich ma jeden problem…  Jaki zapytacie ? –  potrzebny im klucz do Camtasia Studio. Dlatego powstał ciekawy generator kluczy to tego programu. Generator jest uniwersalny dla wszystkich wersji tego oprogramowania.

Jak zdobyć klucz do Camtasia Studio ?

Klucz do Camtasia Studio

Działanie programu:

  1. Pobieramy program
  2. Otwieramy go
  3. Wybieramy “Generate Key”
  4. Gotowe


Camtasia 9 – kilka słów

Od kilku dni mam do dyspozycji nową, 9 wersję programu Camtasia. Producent zastosował marketingowy re-branding i zrezygnował z drugiej części nazwy, więc już nie Camtasia Studio, tylko po prostu Camtasia. Ma być prościej i taka myśl przyświecała twórcom nowej wersji programu na każdym kroku.

Jest bardzo ładnie, płaski interfejs, grafitowe, matowe tło, zielone akcenty, trochę przypomina interfejs Spotify, ale to akurat bardzo dobra inspiracja. Wszystkie funkcje na swoim miejscu, ale jednak jakoś bardziej przemyślane i łatwiej dostępne.

Camtasia 9 jest dostępna w wersji 64 bitowej. Z tej pozornie niewielkiej zmiany, wynika naprawdę dużo korzyści. Program pracuje bardzo płynnie i znacznie szybciej. Podczas kilkudziesięciu godzin pracy, nie napotkałem komunikatu o błędzie, czy zawieszenia programu. W starszej wersji niestety się zdarzało.

W wersji 8 możliwe było tworzenie animacji obiektów, ale wymagało sporego zaangażowania twórcy. Teraz jest super łatwo. W galerii do dyspozycji jest sporo ikon, które wystarczy przeciągnąć na timeline lub bezpośrednio na canvas (obszar podglądu). W kolejnym kroku wybieramy efekt animacji (Behaviors) i przeciągamy na obiekt. Można dodać kilka efektów i oczywiście edytować ustawienia efektów ręcznie.

Wersja 8 wymuszała zapisanie każdego nagrania w osobnym pliku (domyślnie .trec), które następnie można było zmontować w pliku .camproj. To powodowało, że w przypadku dogrywania poprawek, ilość dodatkowych plików rosła bardzo szybko. Jeśli chciałem zarchiwizować pracę to ważne było, aby zapisywać wszystkie części składowe w jednym miejscu lub wyeksportować cały projekt jako zip.

Dość często korzystam z funkcji powiększenia lub ukrycia wskaźnika myszy na ekranie. W starszej wersji ta możliwość znajduje się Cursor Effects, ale w nowej już tam jej nie znajdziecie. Pojawiła się w zupełnie nowym miejscu, które jest dostępne po kliknięciu Properties, Suwaki Scale i Opacity dotyczą właśnie ustawień kursora myszy. Jest to logiczne, ale trochę tego szukałem i już prawie chciałem krytykować twórców za usunięcie tak przydatnych funkcji.


 

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *